2013.01.18. 19:11, Ricsi
Tényleg! Hát ugyebár van két szeme általában, meg két füle jó esetben. Olyan emberszerű kinézete van, de ez ne tévesszen meg senkit! Amikor felveszi egy kalauz az egyenruhát, akkor átváltozik valami mássá, genetikailag módosul az atomszerkezete, és elkezd menetjegyeket kéregetni, meg valami kedvezményre jogosító igazolványokat. Szóval jelentős változáson mennek keresztül akár öt perc alatt is, attól függően, női avagy férfi egyeddel van dolgunk az átöltözés tekintetében.
A kalauznak jól áll az egyenruha, és ezt ő is tudja magáról! Izmos testükön csak úgy feszül, kiemelve azt, amit ki kell emelni, és ehhez járul még kellemes illatuk, és az őrjítően vadító orgánumú hangjuk, mellyel ha belelehelik a hangosbemondóba, hogy „ Tisztelt utasaink, XY állomás következik” az utasok gerincén kéjes borzongás fut végig, és hálát adnak Istennek, hogy vettek helyjegyet.
Szóval, egy kalauz okos, én például ismertem olyan kalauzt, aki már felfedezése előtt bebizonyította nekem öt sör után, hogy a Higgs-bozon létezik, újabb öt sör után pedig megépített elméletben egy időgépet, utána elaludt, mert azért egy kalauz is el tud fáradni ennyi szellemi munka után ám!
Okos, jóképű, jóindulatú, segítőkész, igazságos, bátor, de mindenekfelett szerény, ilyen egy kalauz!
Segítőkészségük is határtalan! Egyszer a saját szememmel láttam, amint egy férfi egyed felsegített egy fiatal miniszoknyás hölgyet, nem kímélve fájós derekát sem, a hölgyet a fenekénél fogva tolta fel a peronra, és testével óvta a leeséstől! Egyszóval, önfeláldozóak is! Talán nincs is annyi pozitív jelző, melyet rájuk aggatott a nép az idők folyamán!
A „bunkó kalauz” például azt jelenti lefordítva, hogy „Ön milyen jól néz ki ma, és jobban sugárzik, mint a Csernobili 4-es reaktor a robbanás után!”.
Hát igen! Sokan tekintenek úgy egy kalauzra, mint egy mitológiai hősre, pedig én még egy hősről sem hallottam, aki fél kézzel megtudna állítani egy robogó vonatot úgy, hogy egy izzadságcsepp sem gyöngyözne a homlokán. Erre csak egy kalauz képes! Tudják, van az a kis piros kar, és ha azt meghúzza, akkor aztán borul mindenki, és vonat csikorogva, de megszelídülve megáll.
Nem véletlen, hogy valóságos mítosz övezi egy kalauz életét! A sarki kocsmákban suttogva terjesztik legendájukat, a társadalom pedig úgy tekint rájuk, mint az igazi nemzeti öntudat képviselőire, akik szerényen bár, de erkölcsösen példát mutatnak a mai fiatalságnak helytállásból, és jóképűségből.
Mondtam már, hogy én is kalauz vagyok?
bélyegkép: szlth.int.-ről
Nagyon jó fej vagy, Ricsi! Itt nevetek egy fél órája, pedig előtte "lógott az orrom". Gratulálok! A többi írásod is tetszett.