
A tisztaság, a tökéletesség színe, pozitív jelentősége van. Sokszor illetjük jelzőkkel, de ez nem utal az árnyalatára, mert olyan nincs – a fehér, az fehér. Mondjuk, hogy hófehér, hogy tiszta fehér. De ezek mind egyszerűen fehérek. Más színeknél a jelzők árnyalatot jelölnek, a fehérnél a tisztaság, a tökéletesség hangsúlyozását - ez a szín ezekkel a tulajdonságokkal azonosítható. A szimbolikai képzettársítása szerint is egyenlő a tisztával.
A hétköznapi értelmezés szerint is végtelen, az egyszerűség, a frissesség, és az ártatlanság fogalmai is társulnak hozzá.
A fehér ellentéte bár közismerten a fekete, de még inkább a színtelen. A fehér ugyanis minden szín forrása, szülőanyja. Benne van minden szín!
A hozzátartozó kristályok: holdkő gyémánt, kvarc, agát.
A holdkő kisugárzása a női nemet érinti első sorban, a termékenység köve, de a tobozmirigyre való hatása révén egyensúlyba hozza a testet-lelket. Azon nőknek a gyermekeit, aki a holdkő hatására estek teherbe és hordták ki minden baj nélkül a terhességüket „holdkő bébi” néven becézik. Nyugtató hatása is van, még a súlyos fóbiáktól, félelmektől is segít megszabadulni.
A gyémánt a nevét keménysége miatt a görög adamas (αδαμας) szótól kapta - talán.
A "kristályok királya", mivel az egyik legerősebb drágakő, s mint ilyen nagyon erőteljes gyógyító energiát sugároz. A párkapcsolatokban megbízhatóságot, nyugalmat, bizalmat közvetít. Ha eljegyzési gyűrűbe teszik, ajánlatos a Feng Shuj szerint egyetlen követ tétetni, mert ez ilyen formában azt sugallja, hogy „te vagy az egyetlen”
Az agát (achát) neve is görög eredetű – „már a régi görögök is”… Az Akhatész folyó nevéből származik. Idősebb Plinius szerint itt találtak először ilyen ásványt. A gyémánthoz hasonlóan az achát is stabilizáló és erősítő hatású, elősegíti a belső egyensúlyt. Emellett „párvonzó” hatása is van, segít, hogy a viselője könnyebben megoldásokat találjon szerelmi gondjai megoldására. Ez a kő abban is segít, hogy úgy fogadd el magad, amilyen vagy – így mások is elfogadnak majd.
Gyógynövényei a mezei zsurló, a pásztortáska,
A mezei zsurló régidő óta ismert gyógynövény, az elsők között az első században élt Dioszkoridész ismertette. Vértisztító és vizelethajtó hatású, valamint a szervezet ellenálló képességét fokozó hatásáról is említést tesznek a növény ismerői. A benne levő kovasav miatt kemények a szövetei, s éppen ezért, meg alakja miatt nevezik egyes vidékeken kannamosó fűnek.
A pásztortáska a kezdetek óta nagy segítséget nyújt az embereknek, lévén hatásos vérzéscsillapító. Nem véletlen, hogy ez a növény is a nők gyógynövénye, a klimax korába ért nőké… Termése, levele, gyökere ehető. Kínában kisütve ínyenc falatnak számít. Ennek a neve: Stir-fried Shepherd's Purse leaves. A rovarokra, szúnyoglárvákra veszélyes ez a növény, mert beleragadnak a mézgájába.
Érdekes volt, köszönöm!