Mi lesz veled Ukrajna, 2023 augusztus 7
és kérdezhetnénk azt is, hogy mi lett volna Magyarországgal, ha 1956-ban Eisenhower a Szabad Európa rádió ígéreteit teljesíti, és engedélyezi Franko önkénteseinek Magyarországra való szíálítását.
Ha ránézünk a Magyarországra megérkező, felfuvalkodott Zsukovra, nem hiszem, hogy meghátráltak volna megszégyenülve, megverve, kiverve az országból. Esetleg ha a többi csatós is fellázadt volna egyidejűleg, talán akkor megúszhattuk volna, hogy ne jussunk Ukrajna sorsára, ne váljon hadszíntérré Magyarország az USA és a Szovjetúnió hatalmi harcában.
Azonban ismerve a Jaltai egyezményt, Magyarországot Rossevelt, és Churchill oda dobták Sztálinnak, tehát nem volt esélyünk.
Ukrajna esetében más a helyzet, de vannak hasonlatosságok, és történelmi tapasztalataink.
Az USA a második világháború óta nem nyert háborút. Koreában és Vietnámban/Indokínában ma is csak tűz szünet van, az u.n. arab tavasz országaiban a szófogadatlan vezetők leváltása volt a cél, és nem utolsó sorban a fegyver eladás.
Az USA Afganisztánban mutatta meg az igazi arcát, amikor már arra sem törekedtek, hogy jó képet mutassanak. Magyarán otthagytak csapot, papot. Hogy miért? Talán azért, hogy a következő aspiráns amerikai fegyverekbe ütközzön...
Az USA a leg galádabb módon hagyta cserben az együttműködőit. A névlistákat, az alkalmazottaikról ott hagyták a talibánoknak. Nem szeretnék azok helyében lenni...
Ezek után az arrogancia kategóriájába tartozik, hogy a Biden adminisztráció követeli a honosított magyar állampolgárok névsorát!!!
Oroszország nem ok nélkül indította el a különleges katonai műveletét.
Tudomásom szerint számos alkalommal hívta fel a figyelmét a nyugati országoknak, bele értve az ENSZ sóhivatalát is, hogy az orosz lakosságot üldözik, és valóságosan irtsák Ukrajnában. A nyelvtörvény már csak hab volt a torta tetején, az orosz ortodox Pavel metropolita letartóztatása a szent Lavra barlang kolostor felkutatása minden várakozást felülmúlt. A napokban fizették ki a hívek adományaival az óvadékot, hogy a letartóztatása a fogva tartása megszűnjön.
Az utolsó csepp volt a pohárban, amikor a NATO csatlakozás mellett Zelenskij nukleáris hatalmat követelt Ukrajnának.
Ez viszont szembe megy az Oroszországtól való elszakadás szerződés feltételeinek, amely szerint lemondtak a NATO-hoz való csatlakozásról, és a nukleáris fegyverek birtoklásáról. Ennek értemében Ukrajna területéről el is szállították azokat.
Csak a vak nem látja, hogy a szerződések be nem tartására az USA, a NATO biztathatta Zelelenskijt.
Te csak provokálj, majd mi megvédünk, ígérhették neki. És Zelenskij a katonai vezetésével együtt beugrott!! Bizonyosan azok a tisztek, akiket leváltottak, nem értettek egyet ezzel a felfogással. Ők felmérték az erőviszonyokat helyesen.
A Biden adminisztrációnak új hadszíntér kellett, mégpedig Európában, mert Oroszország az európai államokkal komoly ipari, gazdasági kapcsolatokat épített ki, és az USA kezdett a háttérbe szorulni.
A NATO valójában az USA megszálló hadserege Európában, a tagállamok pedig a vazallusai....
Védelmi szövetség, amely arra létesült, ha a Szovjetúnió megtámadná a szövetség bármely tagját akkor a tagok a segítségére sietnének.....
Nekünk az ilyen segítségnyújtásokban is vannak némi tapasztalatunk a török háborúink idejéből...
És kérdezhetjük: Irak megtámadta a NATO bármelyik országát? Kadhafi megtámadta Franciaországot? Afganisztán megtámadta a NATO-t? Szerbia megtámadta a NATO-t?
Nem!!! És ha nem, akkor mi köze van az USA/NATO-nak háborúba rángatni a tagországait ezeken a területeken.
A napokban a moszkvai kínai nagykövet nyilatkozott nem éppen diplomáciai nyelven:
ahova a NATO beteszi a szőrös mancsát, ott háború van/lesz.
Tehát a béke érdekében a NATO-t kell feloszlatni, mert okafogyottá vált. A Szovjetúnió feloszlott, a Varsói szerződés is, Oroszországnak viszont nem érdeke a terjeszkedés, háborúzni a szomszédaival. Szabaddá kellett tenni a saját népét, és a lerongyolódott országot a nyugati életszinvonalhoz kellett és kell felzárkóztatni.
Elegendő lehetne a szomszédokkal megnemtámadási szerződéseket kötni, és azt betartani.
Ukrajna nem szomszéd ország, hanem Oroszország bölcsője, a Rusz fejedelemség létrejöttével Kijev fővárossal 980 - 90 körül. Az északi részét az orosz cár adományozta az 1600-as évek elején, Lenin gyarapította a keleti tartományokkal, az első világháború békediktátuma folytán csatolták hozzá Lemberget a nyugati tartományt, Lengyel területeket, melyért Lengyelország akkor harcolt is. A Krímet az ukrán Khruschevtól kapták, és Kárpátalját a Trianoni diktátum csatolta el Magyarországtól.
Ha minden területet a háború befejeztével visszatennék oda, ahonnan elcsatolták, akkor mi maradna Ukrajnából??
Sajnos ez nem érdeke Oroszországnak. Egyszerűen azért, mert akkor a NATO még közelebb kerülne nyugaton Oroszországhoz....
Valójában az orosz érdekek szerint a vele határos országoknak semlegesnek kellene lenniük. Ez volna a jól felfogott érdekük a szomszédoknak is, mert a NATO támaszpontok, a rakéta telepek potenciáli s célpontok egy esetleges háború esetén.
Érdemes feltenni a mindenkori kérdést mint egy bűncselekvény esetén: kinek az érdeke??
Megállapíthatjuk, hogy Oroszországnak nem érdeke a terjeszkedés. Viszont égető érdeke a meleg tengeri kikötőhöz való jutás. A Balti tenger és a Fekete tenger könnyen lezárható, és fogda lehet.
A népi mondás szerint akit a kígyó megmart, az a gyíktól is fél. Tehát érthető, hogy a balti államok miért nem adják bérbe a tengeri bázisaikat.
Mint minden háborúnak ennek is vége lesz egyszer. Mégpedig akkor, amikor Ukrajna magára hagyva kapitulál, és aláírja a már megfogalmazott békediktátum feltételeit.
Ezt megtehette volna már akkor, amikor még nem kezdődött el a háború!!!
Köszönjék meg a háború pusztításait a sok ezer halottat, rokkantakat, és az elmenekülteket a kócos Johnsonnak, aki lebeszélte a szerződés aláírásáról Zelenskijt.
A háború befejezése után, ha a sejtésem nem csal, a leváltott katonai vezetők, a betiltott médiumok, és nem utolsó sorban a nép haragja könnyen oda vezethet, hogy a háború pártiakat Zelenskijjel az élén meglincselik, és leszámolnak velük az eszeveszett háborúért, az ország tönkretételéért.
Az USA meg krokodil könnyeket sem hullajtva hatalmas fegyver eladásával, a régi fegyverek kisöprésével, és nem utolsó sorban az újak kipróbálásával élesben, katonai szempontból levonhatja a következtetéseket.
Be kell hogy ismerjék, hogy Oroszországot nem tudják legyőzni. Jobb nem kezdeni vele háborút. Az is tény, hogy az orosz rakéták elérhetik az USA területét,tehát nem védi a távolság a területét, mint a II. Világháborúban.
Ne tévesszük szem elől, hogy Oroszország nem mozgósított, és a hadműveletben a hadereje csupán 1O %-át vetette be a régi fegyvereivel felfegyverezve. Állítólag két milliós hadsereget tart készenlétben a legújabb fegyverzettel felszerelve.... talán erre voltak kíváncsiak a jenkik...
Attól az Isten mentse meg Európát, hogy Ukrajnát az USA győztesként felfegyverezze, Európa csendőrévé tegye, és vele büntető csapásokkal büntesse a szófogadatlan lázadókat.
Nekünk az lenne az érdekünk, ha Kárpátalján népszavazáson dönthetnének a polgárok a hovatartozásról. Ha ez nem valósulhat meg, akkor Kárpátaljának egy semleges övezetnek kellene lenni, mint ahogyan a nyílt városok. De nem a NATO felügyelete alatt, mert Szrebrenicát nem felejtjük.
Valójában mi maradt Ukrajnából? A bányái, a vaskohászata, orosz kézen, vagy megsemmisült. A termőföld területeinek nagy része a multik főleg USA tulajdonában, tehát nem ukrán gabona már az, hanem a multiké, amelyet nem a rászorulóknak adják el, hanem aki többet fizet érte.
Így kell értelmezni miért nem hosszabbították meg az oroszok a gabona szállítást, és nem utolsó sorban, mert a nyugat nem tartotta be a szerződés feltételeit a műtrágya és más embargók feloldásával kapcsolatban.
Nem lennék meglepve, ha a földtulajdonosok Hitler ötletére alapozva legyalulnák a termőföldeket, és elszállítanák.
Vinczer S. Péter