Maximális tisztelet az ellenzéknek2019.09.16. 17:57, Más tollából bejegyezte Vinczer S. Péter
!!! MAXIMÁLIS TISZTELET AZ ELLENZÉKNEK !!!
Megfelelő elemzések hiánya miatt, nagyon sokan nem ismerik fel (és el) a társadalmunkban tevékenykedő (baloldali) ellenzék szerepét és tevékenységük felbecsülhetetlen értékét. A következőkben kísérletet teszünk az ellenzék szorgos, bátor és megalkuvást nem ismerő munkájának bemutatására, a múlt és a jelen eseményei (tapasztalatai) alapján.
1.
Az ellenzék már többször szóvá tette, hogy a kormány semmit sem tesz a fiatalság Nyugatra történő távozása ellen, holott ez jelentősen csökkenti az emberi erőforrások mennyiségét. A kádári érában, az ellenzék azért nem kifogásolta a kormány álláspontját, mert drótakadállyal, aknazárral és határőrökkel védelmezték hazánk határait a távozási szándékú állampolgárokkal szemben. Egyes megnem erősített adatok alapján, mintegy 300 határsértőt lőttek le, és többezren kerültek börtönbe vagy munkatáborba. Az ellenzéket viszont csupán az alapkérdés érdekelte, vagyis a fiatalok kiáramlásának megfékezése.
2.
Az ellenzék azt is kifogásolja, hogy manapság „boldog – boldogtalan” kaphat útlevelet és tetszőleges mennyiségű valutával rendelkezhet, tehát az távozik hazánkból, aki csak akar, tehát az ellenzék is tehetetlen a kivándorlókkal szemben.
3.
Az ellenzék szóvá tette, hogy a kormány túlságosan megterhelte a postásokat a kilencezer forintos rezsiküldési okmány kijuttatásával. Az előző kormányok viszont a postásokra is gondoltak, ezért egy árva garast sem utaltak ki az állampolgároknak, tehát az ellenzék sem tehette szóvá a postások ”megnyomorítását”.
4.
Az ellenzék többször is megemlítette a temetőkben uralkodó rendezetlen állapotokat. Kádár regnálásakor a temetőkben rend volt, mert újszerű (temetőn kívüli) temetkezést vezettek be: áldozataikat árkokba, ismeretlen bozótos területeken ”kapart” gödrökbe, ruhátlan állapotban, arccal a föld felé fordítva, kezüket és lábukat hátra drótozva dobálták be, és a temetés(?) nyomait is eltűntették, nehogy a hozzátartozók megtalálják és virágot tegyenek szeretteik sírjára(?).
5.
Az ellenzék gyakran kifogásolja, hogy a kormány nem a szükséges helyekre, hanem stadionok építésére és/vagy kiállításokra „szórja” el az állam pénzét. Egyet kell értenünk az ellenzék kifogásával, hiszen az ország tele van stadionokkal és a fiataloknak tág lehetőségük van a sport, a testedzés vagy a kulturált versenyzés megfelelő objektumokban való művelésére, különös tekintettel a vidéki fiatalokra. A stadionokra költött pénznek jó helye lenne Indonéziában vagy más stadionmentes országokban, esetleg a gombamódra elszaporodott itthoni pártocskák vezetőinek a zsebében.
6.
Az ellenzék szóvá tette, hogy a kormány és a kormányfő nem fordít kellő figyelmet a bíróságok munkájára, és a közvélemény által is gyakran kifogásolt ítéletek elemzésére. Kádár idejében ez nem okozott gondot, mert Kádár személyesen foglalkozott bírósági kérdésekkel, sőt esetenként az ítéletek végrehajtását is ellenőrizte. Rajk akasztását a fogház második emeletén lévő erkélyről nézte végig, és amikor megszűnt Rajk remegése a kötélen, akkor a mellette álló fegyházi alezredeshez fordult és megköszönte a közreműködését, majd féldecis pohárka cseresznye pálinkával koccintottak a nap sikerére. Érdemes megemlíteni, hogy ennek a kacsingatós szörnyszülöttnek Rajk a barátja volt! Az ellenzék viszont azt vette figyelembe, hogy a bírósági ügyek rendben lezajlanak, szükségtelen szóvá tenni a mellékes kérdéseket.
7.
Az ellenzék legtöbbször emlegetett tétele, hogy a kormány nem növeli kellő mértékben az orvosok, a köztisztviselők és a tanárok (tanítók) vagy más foglalkozási kategóriába tartozók bérét, a minimális nyugdíjat, valamint a betegek anyagi támogatását. Egyet kell érteni az ellenzékkel, mert a tényekkel nem lehet vitatkozni. Csupán azt hiányoljuk, hogy hiányzik az ellenzék nyilatkozataiból az, hogy a több évtizedes lemaradást miből és hogyan lehet pótolni? Kádárék és Gyurcsányék óriási kölcsönöket vettek fel a nyugati államoktól, és azokat az Orbán kormánynak kell törleszteni. Az ellenzék követelése tehát jogos, de a felvetés időpontja néhány évtizeddel elkésett! Aggodalmuk tehát tiszteletet érdemel, de ez a tisztelet is annyit ér, mint a nyilatkozataik és a követeléseik: SEMMIT!
Az ellenzék egyes szószólói itthon és külföldön, sorozatosan kritizálják a kormány politikáját. Az EP-ben az ország és a kormány elleni intézkedéseket szavazzák meg, amit egyesek hazaárulásnak tartanak. Meg kell védeni az ellenzéket! Hazaárulásukról szó sem lehet, mert ezeknek a félművelt személyeknek nincsen hazájuk! Gyurcsány például a migránsok beözönlését támogatja, de amikor szó volt arról, hogy Romániából jönnének át dolgozni vagy letelepedni egykori magyar állampolgárok, akkor rémület kapta el és fennhangon tiltakozott a bejövetelük ellen.
Dobrev Klára, Kunhalmi Ágnes, Thürmer Gyula és a többi rákosi-kádári-sztalini hívők nyilatkozatait felesleges felemlíteni, soha nem fogják megérteni, hogy lecsökkent táborukkal együtt hazátlanok és szánalmas figurák!
Feltételezhető, hogy egyes vezető személyek, az ellenzékieskedésükkel saját táborukat akarják lejáratni, mert elképzelhetetlen, hogy nincsen bennük annyi (fikarcnyi) értelem, hogy ne vegyék észre, a "szélmalom" elleni harcuk eredménytelenségét.
Budapest, 2019. szeptember 16.
Közreadta:
Prof. Dr. Bokor Imre
MJB elnök
|