A holnap Strasbourgban megvitatandó, Magyarországot több pontban is elítélő Sargentini-jelentés miatt két nyílt levelet is megfogalmazott a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) és a Civil Összefogás Fórum (CÖF). A Csizmadia László CÖF–CÖKA-elnök, illetve a kuratórium tagjai – Bencze Izabella, Fricz Tamás és ifj. Lomnici Zoltán – által jegyzett első levél címzettje maga Judith Sargentini.
Azt írják a képviselőnek:
„Tisztelt Judith Sargentini Képviselő Asszony!
Az Ön által vezetett bizottság súlyos vádakkal illette Magyarországot, jogállamiságunkat és működő demokráciánkat.
A Bizottság egyoldalúan megfogalmazott, jogi tévedésekkel tarkított, nem ellenőrzött állításai a magyar civil társadalom többségét arra készteti, hogy felháborodásunkat a mellékelt nyílt levélben juttassuk el Önnek és az Európai Parlament összes képviselőjének.
Ismerve téves nézete melletti harcos kiállását, reméljük, hogy levelünket minden parlamenti képviselőnek eljuttatja, vállalva, hogy az egyoldalú véleménnyel szemben a többségi magyar társadalom civil közösségeinek álláspontját is figyelembe fogják venni.
Felhívjuk figyelmét, hogy 2018. június 7-én a LIBE Bizottságnak az Önök, Civil Törvénnyel kapcsolatos alaptalan állításaival szemben és azon állításával ellentétben, hogy Magyarországon a civil közösségeket üldözik, olyan levelet küldtünk el, amelyben több mint 1800 magyar alapítvány és egyesület cáfolta ezt az állítást.
Reméljük, hogy ezt a nem jelentéktelen felszólalásunkat sem tagadja el a Bizottság ülésén.”
A másik levél tehát az Európai Parlament képviselőinek szól. Idézzük:
„Kedves Képviselő Hölgy és Úr!
Reméljük és tudjuk, van Önben annyi hazaszeretet, amennyi ahhoz szükséges, hogy országa és Európa lakosságát hitelesen, megbízásának megfelelően képviselje.
Ezt a nyílt levelet a fentiek fennálltában bízva írjuk, ellenkező esetben nincs értelme annak, hogy elolvassa.
Amennyiben Önben kizárólag bizonyos politikai,- pénzügyi,- egyéni karrierbéli, vagy gazdasági érdek, netán a bosszú, a gyűlölet, vagy a politikai PC mozgatja az ítélkezés rugóit, máris dobja szemétbe levelünket.
Amennyiben Ön a globalizmus és a bevándorlás elkötelezett híve, és hazája lakossága is az, tegyen meg mindent, hogy saját országát bevonja ezen célok megvalósításába, de ne kényszerítse mások országát arra, hogy részt vegyen egy a Parlamentje, Kormánya, és főként a lakossága által el nem fogadható társadalmi változásban.
Arra kérjük Önt, ne ítélkezzen egy olyan ország jogállamisága felett, amelyet Ön nem ismer, amelyben talán soha nem járt, amelynek esetleg csak olyan állampolgárával beszélt eddig, aki nem az adott ország lakói többségének véleményét tolmácsolja. A demokrácia ugyanis arról szól, hogy a többség véleménye a mérvadó. Önnek ezt tudnia kell. Ha ítélkezésénél ezt a tényt nem hajlandó figyelembe venni, akkor Ön a demokratikus jogokat lábbal tiporja, és nem méltó arra, hogy az Unió Parlamentjében üljön.
Magyarország demokratikus jogállam, ahol minden bizonnyal élnek olyan nemzettársaink, akik bármily ok alapján nem hívei a már harmadik alkalommal, 2/3-os többséggel megválasztott Kormánynak és Miniszterelnöknek, de ez a helyzet minden demokráciában fennáll. A magyar választópolgárok elsöprő többsége azonban támogatja a jelenlegi Kormány és Miniszterelnök politikáját, sőt, mint Ön is láthatja, 9. éve ragaszkodik hozzá.
Tudjuk, hogy Ön már kapott levelet több olyan magyar civil szervezettől, amelyeknek támogatói közel nincsenek hazánkban annyian, mint ezt a levelet aláíró civil szervezeteké.
A magyar jogállamiság megítélésében a két felfogású szervezetrendszer közötti különbség – a mi létszámfölényünk mellett – annyi, hogy mi magyar jogi személyektől és egyéni támogatóinktól kapjuk az anyagi támogatást, nem szaladgálunk az EU-ba feljelentgetni a hazánkat, s kellő kritika mellett támogatjuk az általunk megválasztott Parlamentet és Kormányt.
Szeptember 12-én Ön szavaz a magyar jogállamiság megítéléséről. Kérjük, tegye ezt lelkiismerete, és ne személyes, vagy pártérdekei szerint. Ha így tesz, Ön csakis „nemmel” szavazhat.
Azt tudnia kell, hogy Magyarország lakóinak jelentős többsége maximálisan kiáll Orbán Viktor miniszterelnök mellett, s amikor majd a Kormányfő hazánk jogos védelméről beszél 11-én, Önnek azt is tudnia kell, hogy ő egy ország demokratikus akaratát képviseli.
A Sargentini jelentés hemzseg a valótlanságoktól, inkorrekt és gyűlölködő. Higgye el, mi jobban tudjuk, milyen a hazánk!
Látogasson meg minket, és Ön is megtapasztalhatja a demokrácia teljes jelenlétét. Egyben kérjük, ne aggódjon a magyarországi emberi jogokért. Minden bizonnyal az Ön hazájában is vannak rendezni való dolgok, kérjük, arra koncentráljon.
Ismételten javasoljuk, ha mélyre is rejtette eddig a lelkiismeretét, most vegye elő, mert az európai zsidó-keresztény kultúrának, amelynek Ön magas szintű képviselője, kizárólag ez lehet az alapja.
Most lehetősége van Önnek, hogy bebizonyítsa tisztességét, becsületességét,
korrektségét, de az ellenkezőjét is.
Ne felejtse, százmilliók követik az Ön tevékenységét, és 2019-ben ők, és nem az Önt befolyásolni és megtéveszteni szándékozó NGO-k, és kívülálló üzletemberek minősítik majd a voksolásnál.”
Ezt a levelet is ugyanazok írták alá, mint az elsőt, de aláírásukkal csatlakoztak hozzájuk magyar civil szervezetek képviselői is.
Az aláíró sokaság támogató nyilatkozata és aláírása a CÖF-CÖKA központjában megtalálható.
A CSATLAKOZÓK LISTÁJA
Makláry Ákos, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének elnöke;
Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke;
Szentmártoni János, a Magyar Írószövetség elnöke;
Terebessy László, a Független Magyar Művészek Országos Szövetségének vezetője;
Dr. Szíjártó István, a Százak Tanácsának ügyvivő elnöke;
Béres Zoltán, a Vajdasági Magyar Civil Szövetség elnöke;
Szekeres Sándor, az Erdélyi Körök Országos Szövetségének elnöke;
Mezey Katalin, az Írók Alapítványának alapítója és vezetője;
Szőnyi Kinga, a Magyar Asszonyok Érdekszövetségének elnöke;
P.Tóthné Szakács Zita, a Magyarországi Református Nőszövetség elnöke;
dr. Bándi Kund, az Összmagyar Testület ügyvezetője;
dr. Rubovszky András, a Széchenyi Társaság főtitkára;
dr. Bodó Barna, a Magyar Civil Szervezetek Erdélyi Szövetségének elnöke;
Dr. Galla János, az Ungarisch-Österreichisch-Bayerische Gesellschaft elnöke;
Őry László, a Kárpátok Művészeti és Kulturális Egyesületének elnöke;
Bálint Sándor, az Almádi Konzervatív Kör elnöke;
Dragonits Márta, az Ars Sacra Alapítvány kuratóriumi elnöke;
Szarka Istvánné, az Asszonyok a nemzeti egységért mozgalom elnöke;
Dr. Szijártó István, a Balaton Akadémia alapító elnöke;
Kovács Attila, a Budakalászi Polgári Körök Szövetségének nevében;
Losonczi Csaba, a Dunaparti Sportegyesület nevében;
Zsiga Kristóf, a FOKUSZ Egyesület elnöke;
Pánczél András, a Guttenberg Pál Népfőiskola Egyesületének elnöke;
Sebők András, a Hévízi Széchenyi István Polgári Kör Egyesület elnöke;
v. Pálmai Béla, a HEGYVIDÉKI TRIANON harangja TÁRSASÁG-ának elnöke;
Magó Gábor Gyula, a Katolikus Diáksportért Alapítvány titkára;
Seres Sándor, a Keresztény Értelmiség Társaság (KET) elnöke;
Nyisztor László, a Keresztény Úriemberek Társaságának elnöke;
Veér Tiborné, a Győrsági Nefelejcs Egyesület vezetője;
Kovács Attila, a Nemzeti Fórum Budakalászi Szervezetének nevében;
Z. Urbán Aladár, a szlovákiai Palóc Társaság elnöke;
Csongor Sándorné, a Segítő Nemzedék Alapítvány kuratóriumi elnöke;
Molnár Ferenc, a csornai Szülőföldünkért Egyesület vezetője;
Erős Kinga, a Telegdy Polgár István Alapítvány titkára;
és Nemerkényiné Hidegkuti Krisztina, a Wesselényi Kör nevében.