A Márciusi ifjak és a Békemenet.
Ha a hazaszeretet közös, az közössé teszi a gondolatot is. A közös gondolat hasonló tettekre serkent és megmozgatja azokat, akik tenni is akarnak valamit hazájukért.
Ebben volt 1848-ban a márciusi ifjak ereje, ebben volt 2012-ben és van most, 2018-ban is, a Békemenet ereje.
"A Márciusi ifjak kisebb baráti csoportok összetalálkozásából szerveződött történelmi hatású tábor volt. Az egyik góc a Tizek Társasága, melyhez még Petőfi néhány közeli barátját sorolhatjuk, - egy másik góc Erdélyben alakult ki, még a Tizek Társasága előtt, Szentiváni Mihály és Kriza János körül; fiatal költőkből, irodalmárokból.....
1848 a forradalmak éve volt Európában. Társadalmi és nemzeti felszabadító célkitűzésekért folyt a harc a haladás és a reakció erői között. Budapesten 1848 március 15-én tört ki a forradalom, amikor a „márciusi ifjak”, Petőfi, Jókai, Vasvári Pál és társaik vezetésével diákok és polgárok sokasága kihirdette a 12 pontot, a forradalom programját."
A Békemeneteket egy ország lakói nagy többségének akaratát kifejező emberek csoportjai alkották. Ezeken a meneteken több százezer ember nyilvánította ki jelenlétével véleményét az ország jelene és jövője iránt.
Egyetlen különbség van a két megmozdulás között, még pedig az, hogy míg a márciusi ifjak a fennálló rendszer ellen tiltakoztak, addig a Békemenet egy rendszer mellett tette le voksát.
De mindkét eseménynek egyazon a létrehozó- és mozgató rugója, mindkét eseménynek a tiszta hazaszeretet, a haza féltése, a magyar emberek szabadsága, élete, biztonsága a célja. Ebben egyeznek meg az 1848-as ifjak és a ma Békemenetnek nevezett megmozdulások résztvevői.
Most ismét Békemenetre készül az ország.
"A látszólagos nyugalom mellett újra veszély van! A külföldről pénzelt multinacionális erők, politikai faktumok demokratikus szervezeteknek álcázva, belső, magyarországi árulókkal felvértezve, egy valóságos ötödik hadoszloppal – Soros szervezetekkel – meg akarják akadályozni, meg akarják zavarni, hogy az április 8-ai országgyűlési választás rendben megtörténjen. Hazug vádakkal, fenyegetésekkel, zavarkeltéssel – például „Nincs demokrácia!”, „Diktatúra van!”, „Az oroszok már itt vannak!” – próbálják az emberek döntését befolyásolni. - írja az "Öreg" elmélkedésében.
Igen, újra veszélyben van az ország, Veszélyben van szabadságunk, kultúránk, veszélyben van mindaz, amit az elmúlt években megteremtettünk, elértünk. Ezt a veszélyt most egyes "honfitársaink" - egyes külföldről megvásárolt emberek segítségével akarják ránk zúdítani azok, akiknek érdekükben áll a jelenlegi helyzet felforgatása. Ezért minden eszközt bevetnek, hogy elmozdíthassák helyükről azt a kormányt, amelyik megváltoztatta életünket, jobbá, biztonságosabbá tette nemzetállamunkat.
A 2018. március 15-i Békemenet elsődleges célja, hogy kiálljon a kormány politikája mellé, mely megvédje országunkat a tömeges beözönlés ellen, megvédje az ország függetlenségét, megvédje polgárainak biztonságát. Azon politikája mellé, mely az ország jövőjét hivatott megteremteni, gyermekeinknek, unokáinknak egy megbízható, szabad jövőt biztosítani.
1848 szellemében készülnek most a Békemenet résztvevői. Ez is egyfajta szabadságharc. Szabadságharc annak érdekében, hogy ne lehessen megsemmisíteni az eddig elért eredményeket, ne lehessen minket kényszeríteni önállóságunk, függetlenségünk, keresztény kultúránk feladására. Ne lehessen minket idegen hatalmak érdekei alá sodorni.
Március 15 Nemzet i Ünnep. A nemzeti ünnep olyan kitüntetett napot jelöl, amelyen egy ország vagy egy nép nemzeti összetartozását ünnepli.
De 2018. március 15-nek üzenete is van minden magyar számára, minden hazáját féltő és szerető magyar ember számára. Azt üzeni nekünk az idei március 15, hogy a nemzeti összetartozást erősíteni, szabadságunkat megvédeni kötelességünk. Ne engedjünk a hazánkat leigázni szándékozók terveinek, ne hallgassunk azokra az emberekre, akiket pénzzel, előnyös ígéretekkel megvásároltak, hogy hazájuk ellen dolgozzanak hamis, idegen érdekek szolgálatában.
Álljunk ki a béke, a szabadság, a szuverenitás, vagyis a magyar jövő mellé. Mutassuk meg a világnak, hogy voltunk, vagyunk, élünk és hiszünk jövőnkben.
".... Ez a föld, melyen annyiszor
Apáid vére folyt;
Ez, melyhez minden szent nevet
Egy ezredév csatolt.
Itt küzdtenek honért a hős
Árpádnak hadai;
Itt törtek össze rabigát
Hunyadnak karjai.
Szabadság! itten hordozák
Véres zászlóidat,
S elhulltanak legjobbjaink
A hosszu harc alatt.
És annyi balszerencse közt,
Oly sok viszály után,
Megfogyva bár, de törve nem,
Él nemzet e hazán..."
Kun Béla, és Szamuely Lenin ifjai megölték Tisza István miniszterelnököt, aki képes lett volna a a Hazát megvédeni. Ám volt egy idióta királyunk, aki nem vezényelte a magyar hadsereget a határok megvédésére hiába könyörögtek neki. Nagyon hasonlított az akkori beözönléshez a 2015-ös invázió. Kun Béla utódai ma is megölnék a Miniszterenököt egy kanál víben...csak azért, mert mostanság Ő az aki megtudja védeni az országot a muzulmán hódítüóktól.
Legyenek ott a Békemeneten, én is ott lennék, ha nem ez a hatalmas víztömeg állná az utamat. Hála a tv-nek kísérni fogjuk.
Köszönjük az értkes ismertetést.
Péter