2015.08.18. 18:35, Pásztori Tibor Endre
Piár
Lehet, hogy különleges érzékenységgel születtél, s már a jövőt kutató érdeklődéssel keresed a múltba rejtődzött hamis önmagad.
Legvéletlenebb is csak egy lehet ősség, bármilyen nagy különbség legyen az emberi sorsok között, ideértve még a magyar közmondást is, hogy - egy marék szerencse többet ér egy zsák észnél – mert a keresztyén tanítás nem félszeg vigasztalás. Isten mindenható és mindenütt jelenvaló ereje, mellyel a mennyet és a földet minden teremtménnyel együtt mintegy kézen tartja, és úgy igazgatja, hogy fa és fű, termékeny és terméketlen esztendők eső és aszály, az étel és ital, a jó egészség és betegség, a gazdagság és szegénység, - szóval minden, nem véletlenségből, hanem az Ő atyai tanácsából és akaratából jő. Fontenelle, pedig így fogalmaz: Minden, de minden véletlen ezen a világon, feltéve, hogy azt a törvényszerűséget nevezzük így, amelyet nem ismerünk.
Úgy kell kormányozni a szerencsét, mint az egészséget: élvezni, amikor jó, türelemmel lenni, amikor rossz és sohasem fordulni erős orvosszerekhez végső szükség nélkül. ( La Rochefoucauld) Hadd, tegyük hozzá a kérdést is, hogy mit használ nekünk Istenteremtő munkájának és gondviselésének igaz ismerete? Hogy a kedvünk ellenére való dolgokban türelmesek, a boldogságban háládatosak, jövendő dolgainkra nézve pedig a mi hűséges Istenünkben és Atyánkban jó reménységünk legyen afelől, hogy semmi sem szakaszthat el minket az Ő szerelmétől, mivel minden teremtmény annyira az Ő kezében van, hogy az Ő akarata nélkül semmit sem tehet, sőt meg sem mozdulhat.
Csak az nem hisz a halhatatlanságban, aki a halálról soha nem gondolkodott – mondja Tolsztoj. Csak egy lépés választ el a tudományos babonától, a számmisztikai elemzéstől. Hisz arra születtél, hogy vezető legyen belőled! A sorsszámod az l-es. Tibor Endre, te arra születtél, hogy különösen erős egyéniség legyél. Új utak, új módszerek, új lehetőségek felfedezője. Ez a képességed már gyermekkorodban is megmutatkozott. Felelősséget kell vállalnod az életben és a döntéseket másnak nem szabad átengedned. Ne kövesd a jól bevált módszereket, és ne ismételd önmagad. Engedj teret az önkifejezésnek. Nagyfokú önállóságra és függetlenségre van szükséged. Arra születtél, hogy bármilyen területen tevékenykedsz is mindig eredetit és újat alkoss. Hajlamos vagy a hatalmaskodásra, önzésre, gyakori elhamarkodott cselekedetekre, amennyiben hagyod, hogy az egód rajtad uralkodjon. Meg kell tanulnod átengedni bizonyos részfeladatokat. Mutass mindig példát, járj mindig az élen. A mögötted felsorakozók figyelnek rád, tőled várják az irányítást. Mindez csupán egy lehetőség! Ugye nem szeretnél elmenni mellette?
Így tehát, ha már most többet is megakarsz tudni önmagadról, akkor első és alapvető dolog a személyre szabott horoszkópikus ismeret alapján, hogy két halála van annak, aki önmagának gyilkosa.: az egyik a csúnya a művészetben: ami hamis és mesterkélt, ami ahelyett, hogy kifejező volna, inkább csinos vagy szép akarna lenni, ami erőltetett és negédeskedő...amiben nincsen igazság és lélek, minden, ami csak mímeli a szépséget és bájt, minden, ami hazudik. (Rodin)
A másik pedig: a piár.
Amit az érzelem, értelem, etika és esztétika, rend, hit, művészet alapfogalma és grammatikája nem fogad magába, az piár és nem magyar. Aki ezt kívánja magyarosítani, az legalább hasonló szinten gyanús. Egyet
kétharmados szavazással rehabilitálásra - gyors szakmai átképzéssel - ajánlanék e röpke földi életre, aki azt értette a „ piárja van” helyébe, hogy „párja van!” De, aki lőpor, golyó és aluljáró „ripityom” jelszóra tökmindegy, szuper alul-felül- nézetben még tájékozódni kíván és okul, - azt már nem. Se baj, mert Kurt Cobainjét is megtaláljuk. Ha mi nem, - hát utódaink. Ez már – PIÁR!
Pásztori Tibor Endre
Hálásan köszönöm, hogy olvashatjuk.