Hangtálak a gyógyításban2012.11.26. 14:43, Ajánló: Admin1
*Lélek-patika *Tiszta-forrás gyógyító közösség *
Hangtálak szerelmeseinek...
Érdemes végignézni, hogyan készül..., nem csoda, ha beleszeret az ember...
http://www.hangmasszazs.com/tibeti-hangt%C3%A1lak/
"A hangtálakról
A hangtálakban számtalan lehetõség rejlik:
A tálak a különböző testrészekre helyezve oldják az ottani izomgörcsöket, fájdalmakat, energiablokkokat, javítják a közérzetet, mélyebb légzést és ezáltal belső nyugalmat eredményeznek.
Harmonizál és ellazít, de jelentõs sikere van a gyógyításban is, hisz ellazítási, fájdalomcsillapítási hatásával gyógyulási folyamatokat támogat.
Kísérhetjük és erõsíthetjük vele a meditációt, de bármely felnőtt vagy gyermekcsoport együttlétét szebbé, harmonikusabbá varázsolhatjuk, ha a foglalkozás elejét és végét, mint egy keretet adva, a tálak hangjátéka jelzi.
A Feng Shui a tér és energia tisztítására használja. Ehhez egy nagy tálat kell megütnünk, s a hosszan zengő, vibráló eszközt lassan körbevinni a termeken. Természetesen eközben szellemünket is a tisztításra és megújulásra hangoljuk.
A hangtálakat zeneszerszámként is használják, mivel az un. Oberton (felhang) nagyon bő skálájával rendelkeznek. Több hangtálon egyszerre játszva csodálatos hangteret teremthetünk, amelyek elősegítik a mély ellazulást."
A részlet forrása: http://hangtalak.hu/hangtalak/hangtalak.htm
http://www.youtube.com/watch?v=Na07k0UPy7k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=z3md41_ymw8&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=rOFTDCoxedc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Bdz7TnVUBso&feature=related
"A tibeti hangtálak eredete—dióhéjban
Az hangtálakat többféle elnevezéssel illeti a magyar nyelv: éneklő edény, hangtál, tibeti éneklő edény, tibeti hangtál, zengő tál. Mindegyik kifejezés használata helyes. Származása régi korokra és távoli vidékekre vezethető vissza. Története legalább olyan messzire nyúlik, mint a gongé — több ezer éves eszköz tehát. Tibet, Nepál, India, Kína vallási szertartásainak elengedhetetlen kelléke volt, de a hétköznapokat is jól szolgálta: edényként használták a szerzetesek a Himalája égig érő hegyei között megbúvó kolostorokban.
A hagyományok szerint hét különböző fém ötvözetéből állították elő (mindegyik fém az analógia törvényei szerint megfelel egy bolygónak): arany, ezüst, réz, vas, ón, ólom, higany. Ezek a fémek garantálják a hangtál egyedülálló hangját és harmóniáját, felharmonikusokban gazdag hangzását. Így a hangtálak manapság a hangmasszázs, hangterápia, hangtálterápia, hangmasszázsterápia, hangfürdő, sejtmasszázs módszerének alapvető eszközeit képezik.
A szájhagyomány szerint imádsággal kovácsolták őket — minden kalapácsütéshez egy imádságot fűztek. Itt kell megjegyezni, hogy a manapság készült edényeket nem mindig pontosan a hagyomány szerinti hét fém ötvözetéből készítik. Néha kevesebb, néha több fémet használnak. Az ősi receptet a készítők a mai napig titokban tartják, a pontos anyagösszetételt nem osztják meg senkivel. Többek között az eltérő anyagösszetétel a magyarázata a tálak eltérő színének. Az eredetinek tartott, ősi tibeti recept és eljárás szerint már nem készülnek hangtálak — ezeket már csak nyugati régiségboltokban lehet beszerezni. Ez nem jelenti azt, hogy a mai hangtálak ne lennének éppen olyan jók és jól használhatók, mint a régiek. Természetes, hogy minden készítő - legyen akár nepáli, indiai - bizonyos munkafázisokhoz (pl. polírozás, peremek megmunkálása, gravírozás, vésés) igénybe veszi a munkafolyamatot megkönnyítő kéziszerszámokat, kisgépeket. Napjainkban a forgalomban lévő hangtálak zöme, Nepálban, Indiában készül. Ezeket szoktuk „eredeti” jelzőkkel illetni. Ezen túlmenően készülnek még hangtálak Japánban, Vietnamban, Kínában, főként öntési eljárással.
A nyugati világ először a 19. század utazóitól szerzett tudomást a hangtálak létezéséről és használatáról, de igazi fellendülést a hatvanas évek hippi-mozgalma hozott: sok nyugati fiatal utazott Indiába, ahol megismerkedtek a hangtálak használatával, megtapasztalták varázslatos erejét, majd visszatérve hazájukba, „divatba hozták” őket. Napjainkban egyre népszerűbbé válik a hangtálak rezonanciájával való gyógyítás, energetizálás, stresszoldás, wellness.
Milyen eredményeket várhatunk a tibeti hangtálak terápiás célú használatától?
Röviden azt mondhatjuk: nyugtató, harmonizáló hatást, az egészség megőrzését és gyógyító erőt.
A hangtálak - a gong mellett - fontos eszközei és kiegészítői az egészség megőrzését szolgáló alternatív eljárásoknak, a gyógyulási folyamatok serkentésének. Emlékeztetnek bennünket belső egységünkre és teljességünkre, a test, szellem és lélek egészséges összhangjára. A hangtálak csodálatos hangja oldja a stresszt, megnyugtatja az idegeket, ellazítja a feszült izmokat, csillapítja a fájdalmakat. Jó tapasztalatok vannak a félelmek és szorongások sikeres oldására is. Minden erőfeszítés nélkül gyorsan relaxált állapotba kerülhetünk a hangjuk által. A tökéletes ellazulás gyakran olyan gyógyhatással jár, hogy a további gyógykezelést is kiváltja. Jó szolgálatot tesz meditációhoz való előkészülethez, sőt a meditáció kísérő hangjaként is alkalmazhatjuk a hangtálak hangjait, rezgéseit. A hangmasszázs, hangterápia, hangtálterápia, hangmasszázsterápia, hangfürdő, sejtmasszázs összes módszere a jó egészséget, közérzetet szolgálja.
Van-e funkcionális különbség a díszített és a dekoráció nélküli hangtálak között?
Nem a dekorációtól, hanem az alapanyag összetételétől és egymáshoz viszonyított arányától függ a tibeti hangtálak hangminősége.
A tarka dekorációval ellátott, csupán két-három fém ötvözetéből készült hangtálakat a készítők és forgalmazók általában ajándéktárgyként árusítják és az emberek lakásdísz, ajándékozás céljára vásárolják. Így tehát nem várhatja el a vásárló, hogy olyan harmonizáló, gyógyító erővel rendelkezzenek, mint egy kifejezetten erre a célra készített hangtálak. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy értéktelenek vagy teljesen hatástalanok lennének, csupán más célra készültek.
A dekorált hangtálak másik csoportját jelentik azok a hangtálak, amelyek hét különböző fém felhasználásával készültek, azonban a gyártó díszítéssel látja el őket, például szines bevonattal, gravírozással, véséssel, felirattal, szimbólumokkal, festéssel. Sokan nemcsak az edény hangjában, de formájában, megjelenésében is szivesen elgyönyörködnek. Egyesek számára felerősíti a hangtálak hatását, ha tekintetüket az ősi szimbólumokra, feliratokra, jelekre irányítják. Az ilyen hangtálak ára az egyedi dekoráció miatt általában magasabb, mint a hasonló alapanyagból készült, díszítés nélküli tálaké."
Forrás:http:// www.rezgesterapia.hu
|
Kedvet kaptam én is. Írok gyorsan a Jézuskának. Hárman már alkothatunk egy terápiás "zenekart".