Az immunrendszerünk és a rák kialakulása....2012.11.20. 14:54, Admin1
Egészégünk védelmében

Nem először teszem fel ezt az írásomat, de nem árt néha ismételni, ha aktuális...
Szervezetünk mindennap számos károsító tényezőnek van kitéve. Ide sorolhatjuk: a helytelen táplálkozási szokásainkat, a mozgáshiányt, sugárterhelést, környezetszennyezést, de az életünkben állandóan jelenlevő stressz is meghatározó szerepet játszik. A folyamatosan jelenlévő hatások túlterhelik, meggyengítik az ellenálló képességünket és megbetegszünk. Mindezt láthatjuk az egyre gyakrabban jelentkező fertőző betegségek megjelenésén, az allergiás- és mozgásszervi megbetegedéseken, a rákos daganatok gyakoriságán, és a stressz miatti szívpanaszokon, valamint a fekélyek számszerű növekedésén. Sajnos a kezdeti tünetekre nem nagyon figyelünk, mivel azt a napi terhelésnek tulajdonítjuk, pedig érezzük az egyre elhatalmasodó fáradtságot, étvágytalanságot, a kezdeményezőképesség elvesztését. Bizony ezek a tünetek jelzések.
A rák keletkezése: Prekancerozisnak nevezzük azokat a már károsodott sejteket, amelyek rosszindulatú daganattá alakulnak át. A rosszindulatú daganat ezekből a sejtekből áll, a környezetét agresszív módon rombolja, a vér-, és nyirokrendszeren keresztül, pedig az egész szervezetben képes terjeszkedni. Sajnos elég gyakori, hogy a keletkezés helyétől távol jelenik meg szövetekben, csontokban stb. áttétként. A daganat felszínén lévő szemölcsszerű szerkezetet /antigéneket/ bizonyos immunsejtek idegennek ismerik fel, és riadóztatják az immunrendszert, majd a nagy falósejtek segítségével a daganatsejtek falában lyukakat fúrnak, és a védőrendszer sejtjei felfalják és megemésztik a káros sejteket. Ez egész életünk során így működik. Addig maradhatunk egészségesek, amíg szervezetünk képes a daganatsejtek legyőzésére. Tehát láthatjuk, csak a védekezőképesség meggyengülésekor alakul ki rosszindulatú daganat. Ezért nagyon fontos az immunrendszer karbantartása, erősítése, a rizikófaktorok kikerülése, csökkentése. Amennyiben diagnosztizált daganat van jelen, /kb.1 cm-es daganat több mint, 80 millió sejtből áll/, akkor azt műtéti úton el kell távolítani, majd ehhez olyan immunterápiának kell csatlakozni, amely a szervezet védekezőképességét helyreállítja, így a szervezet képes a daganat következményeit kiheverni, a későbbiekben az újbóli megjelenésnek ellenállni.
A test baktériumflórája szervezetünk első védelmi vonala, a védekező rendszert segítik még az ásványianyag-cserék, vízháztartás, sav-bázis egyensúly megtartása.
Fontos a test és a lélek egyensúlya, mivel a lélek jelentős befolyást gyakorol a testre, így az ellenálló képességre. Minden lelki megterhelésre, veszélyre szervezetünk igen intenzíven reagál, a szervezet riadójára bonyolult összjátékban idegimpulzusok, kémiai és hormonális reakciók lépnek be. Paracelsus ezt a jelenséget "belső orvosnak" nevezte el. Minden fájdalom olyan jelzés, amelyet ez a "belső orvos" jelez, ezért a "belső orvos " jelzéseit figyelni, tanulni kell.
Hogy nem szentelünk elég figyelmet szervezetünk védekező rendszerének fontosságára, az is az oka, hogy mikrobiológusaink, immunológusaink kevés lehetőséget kapnak a preventív munkához. Fejlett európai országokban a legjobban megbecsült orvosi réteget alkotják. Ezt láthatjuk is ezen országok kimagaslóan jó egészségügyi mutatóján is.
Tehát életünk minősége és hossza függ attól, hogy mit teszünk az immun-Redszerünk normális működése érdekében. Figyelünk- e magunkra.
A mai egészségügyi anomáliákkal átszőtt helyzetekben, egyre nagyobb jelentősége lesz, a megelőzésnek. Mint a fentiekben említettem a megfelelő immunrendszer adhat védelmet a rákos daganatok elkerülésére.
Sajnos hazánkban az immunológia háttérbe szorítása kedvezőtlenül befolyásolja a daganatos betegek időben való felfedezését, és a gyógyítását.
A védekező rendszer karbantartásához elengedhetetlen a megfelelő táplálkozás, rendszeres mozgás, a táplálékaink megválogatásával elérhetjük a rizikófaktorok csökkentését.
A testi-, lelki-, szellemi harmóniában nyugodtabban hátra dőlhetnénk, de azt hiszem, ezt a mai létbizonytalansággal fenyegetett világunkban, kevesen tehetik meg.
Marad hát, a magunkra figyelés.
Immunrendszerünk erősítésére rengeteg csodaszert ajánlanak. Mielőtt beugranánk a csodaszereket ajánló hálózatoknak, nézzünk jól körül. Megvallom, soha semmilyen termékismertető "egészségmegőrző" bemutatón részt nem veszek, főleg a termékekhez köthető ingyenes felmérésekben nem hiszek.
Amiben hiszek.
A méregtelenítés elengedhetetlen az immunrendszer karbantartásához. Nem szeretnék reklámozni terméket, de leírom, magam mit használok. Évenként 2 doboz 120 szemes vastagbél fertőtlenítőt - napi 2X2 tablettát, bő folyadékkal- 2 hónapon keresztül-. Ez olyan nagytakarítást végez, ami teljesen eltávolítja a belek falán megtapadó méreganyagot. Szinte megújulunk, pár kilóval kevesebbek is leszünk.
Figyelem az akciókat, és alkalmi áron szerzem be a terméket, így aránylag olcsón megúszom.
Húgyúti tisztítást, fertőtlenítést is évente 2 alkalommal végzek. Mivel már volt vesekövem, ennek megelőzésére is jó alkalom a kúra.
A legjobb kiszerelésben 30 kapszulát –gyöngyöt- vásárolok, ezt két alkalommal szedem be.
Tehát, 15 napon keresztül minden este 1 Rowatinex-et beveszek, ez teljesen megtisztítja a vesemedencét, a húgyutakat, és a hólyagot. A lerakodott „vesehomokot” eltávolítja, az apróbb köveket feloldja. Akinek veseköve vagy vesebetegsége van, az konzultáljon először az orvosával.
Májméregtelenítésre rendszeresen fogyasztok fekete retket, és májvédő teát iszok 1 héten át, évente 2 alkalommal.
Férfiaknak! Prosztata problémára és annak megelőzésére a drága kapszulák helyett, ajánlom, minden nap 1 evőkanál hidegen sajtolt tökmagolaj elfogyasztását, mely csodát tesz. Lehet kenyérrel tunkolni, salátákra önteni, főzelékekbe keverni.
Figyelem, Skorpió jegyű férfiak különösen veszélyeztetettek!
Minden kérdésekre szívesen válaszolok.
Jó egészséget kívánok!
saját fotó
|
Drága Gizike köszönjük szépen, erre az információra nagy szükség van