2024.03.03. 05:56, Vinczer S. Péter
Nevelőotthonok 2024 március 2
A kegyelmi botránnyal kapcsolatban se szeri se száma a hírportálok, és influenszerek műsoraiban megszólalók fejtegetéseinek.
Annyit nyugodtan megállapíthatunk, hogy valami nincs rendben, elsiklottak a hatóságok a takargatott problémák felett, de a bíroság sem volt esetenként a felelősség magaslatán.
Azt hiszem a Mandiner beszélgető műsorában hangzott el, hogy miért nincs hasonló probléma a Máltaiaknál??
Felhívtam a Kozma atyát, hogy tárgyilagos és megbízható véleményt kapjak, annál is inkább, mert a kilencvenes évek vége felé sokat beszélgettünk az elhagyott, vagy nehéz családi problémák között élő gyerekekről.
A válasza: "Ez egy nagyon veszélyes terület. Szent embernek kell lennie annak aki ezzel akar foglalkozni, mert hiába van tíz nevelő ötven gyerek között.....ha szigorú feljelentik..."
Innen már én folytatom, hogy ha a feljelentés szexualitást is tartalmaz, hogyan védi meg a nevelő magát, kinek hisz a hatóság ?
Kozma atya a gyermek otthonok állami kezelésben nem tartotta kielégítőnek. Szerinte a gyermeknek családban kell nevelkednie, anya, apa és a testvéri szeretetben.
Elhatározott célja volt az állami gondozásból a gyermekek családokhoz való elhelyezése.
Pátyon épitetett az önkormányzattól kapott telken öt családi házat központi épülettel, melyben a működéshez szükséges gazdasági létesítmények, konyha, étterem, kápolna, mosoda, fűtés technikai központ, és a közösségi terem található.
Az idős otthon részleg lakóinak kínálkozik az a lehetőség, hogy a nagyi szerepet betöltse a gyermeket szerető egyén, és akár korrepetálja a hozzá közel álló gyermeket.
Öt családdal indult a közösség, amely már indulásakor igényelte a nevelőszülő képzést.
Ajánlom, hogy olvassák el az interneten, a keresőbe beírva: A nevelőszülő hivatás Máltai szellemiség tükrében. című ismertetőt.
A nevelőszülőknek jelentkezők egy 28 órás Döntéselőkészítő tanfolyamon vesznek részt.
Aki marad, az további 32 órás tanfolyamon tanulja a pedagógia, pszihológia egészségügy, társadalmi, jogi tudnivalókat. Ennek elvégeztével Bizonyítványt kap, és a kormányhivatalnál megkapja a működési engedélyt.
Félévenként továbbképzés, és a nevelőszülők rendszeresen találkoznak, ahol megbeszélik, és megosztják a tapasztalataikat. Mára már nevelőszülői hálózattá fejlődött a vállalkozás több mint száz családdal.
Ime röviden ez a válsz a feltett kérdésre, hogy miért nincs pedofil probléma a Máltaiaknál.
Felteszem a kérdést, hogy az állam által működtetett gyermekotthonok igazgatói, nevelői, a kinevezésük előtt
felvannak-e készítve hasonlóan, és időnként részt vesznek-e továbbképzésen?
Fontosnak tartanám, hogy minden helység legyen le kamerázva, mert a gyermekek védelme mellett az alkalmazottaknak is kell védelem a rágalmazás esetére.
Azt gondolom, hogy a gyermekvédő törvények, és átvilágítások sikere érdekében érdemes lenne Kozma atya tapasztalatait meghallgatni.
Vinczer S. Péter