2022.05.07. 06:56, Vinczer S.Péter
A háború 2o22 május 1
Amióta kitört a katonai beavatkozás Ukrajnában a kérdések sokasága vetődött fel bennem.
Elsőként, hogy kinek az érdeke? Röviden az Egyesült Államoké!!!
Oroszországnak semmiképen nem, mert az életszínvonal emelése, a települések modernizálása, a közszükségleti cikkek elérhetősége és sorolhatnám, mellett nem érdeke Oroszországnak
A NATO létjogosultságának igazolására már nem volt elegendő Putyin démonizásáa, ezért kellet az európai szomszédok fülébe tenni a bolhát, hogy Oroszország le akarja rohanni őket.
A balti államokkal, és Lengyelországgal könnyű volt elhitetni hiszen a történelmi múltjuk ezt hihetővé , laikusnak veheti. Ezért rohantak a NATO karjaiba.
Arról megfeledkeznek, hogy annak idején a Szovjetunió csatlósai azzal a feltétellel szabadultak meg az "örök baráttól" hogy a NATO nem terjeszkedik kelet felé.
Mint azt mindenki láthatja, hogy nem ez történt, mert ezek az országok valahogyan igen gyorsan a NATO tagságot elnyerték.
Ukrajna egy kivétel. A Szovjetunió szétesését követően a tagországok népszavazáson dönthettek, hogy csatlakoznak-e vagy a függetlenséget választják. A népszavazáson csekély többséggel a függetlenség mellett döntöttek.
Látok egy néhány szépséghibát: először is egy ország hovatartozását legalább 2/3, vagy 3/4 többség kellene hogy eldöntse kötelező részvétellel.
A második szempont a határok meghatározása. U.i. Ukrajna nyugati részét Lemberggel együtt a Lengyeorszából csatolták a Szovjetunióhoz, Kárpátalját Magyarországtól, a Dombaszk régiót Lenin adományozta, az északi területeket még a cárok ajándékozták, Krimet pedig az ukrán származású kommunista vezetők. Ha minden terület visszakerülne oda, ahonnan elcsatolták, mi maradna ?
Gazdasági szempontból ha szemügyre vesszük a szóban forgó területeket, Dombaszk hatalmas bányavidék, és erre alapozva döntött a szovjet vezetés 193O-ban, hogy Mariopolban acélgyárat épít. A kikötő, és az infrasruktura fejleszése sem ment volna ha a szovjet prezidium nem áll anyagilag mögötte. Elképzelhetjük, -mi könnyen,- hogy mibe került ez, hiszen a Fiume kiépítése kilencszáz tonna aranyába került a Magyar Krályságnak......
Mariopol eggyik sarkában elférne Fiume...
A NATO terjeszkedését aggodalommal figyelték az oroszok, és állandóan kérték a nyugati hatalmakat, hogy kössenek biztonsági szerződéseket. Közben egyre inkább befészkelődött a NATO Oroszország határos szomszédságába.
Ukrajna egy egészen különös eset. Bizonyos, hogy az orosz hírszerzés tudott, és tud, hogy az Azovsztel acélgyár alatti feltehetően a hidegháború alatt kiépített titkos laborok, és más létesítményeken az atombomba biztos ajtók nem rozsdásodtak be. Katonai biofegyver laborokat működtetett a NATO, és erre bizonyíték a kanadai, és USA tábornokok letartóztatása, akik menekülni próbáltak.
Putyin parancsot adott, hogy úgy zárják körül a gyárterületet, hogy onnan egy légy se tudjon észrevétlenül kirepülni. Az oroszok tudják pontosan, hogy mi van ott, hiszen ők építették. Egyszer elfogy az élelem, és a vizet le lehet kapcsolni....
Zelenskij nem titkolta, sőt ezzel provokálta az oroszokat, hogy nukleáris hatalom akar lenni.
Nem meglepő, hogy a legnagyobb atomerőművet a hadművelet első napjaiban elfoglalták az oroszok.
Az utolsó csepp a pohárban a NATO-hoz való csatlakozása volt, U.i. ha Ukrajna NATO taggá válik, akkor már nem állíthatták volna meg az oroszok az ukránok nukleáris ambíciójukat, mert NATO –val kerültek volna konfliktusba, ami a háborút jelentené a NATO és Oroszország között.
Tehát Putyin számára halaszthatatlan volt a katonai akció.
Az USA aggódva tapasztalta, hogy az európai államok egyre nagyobb arányban kötnek gazdasági kapcsolatokat, létesítenek közös vállalatokat Oroszországban. Sokan emlegetik, hogy az orosz energia, és ásványkincs, nyersanyag összekapcsolódása a német tudományal felmérhetetlen lehetőségeket biztosít. Bár sok amerikai nagyvállalat is létesített Oroszországban leányvállalatot,
Kezdett kialakulni egy olyan törekvés, hogy egy keresztény EU platform létesül az EU-n belül vagy esetleg önállóan,. Ennek viszont a katonai ernyője nem az USA, hanem Oroszország lett volna.
Ezekbe a lehetőségekbe kellett az USA-nak bele randitani azzal, hogy Ukrajna provokálja az oroszokat, ennek érdekében az orosz nemzeti kisebbséget nemcsak vegzálták, hanem ezrével megölték 2o14 ben különösen. A nyelvtörvény is ezt a célt szolgálta.
Az ukrán katonaság hihetetlen bánásmódban részesíti a saját polgárait. Kínzások, agyonverések, megcsonkítások minden naposak. A Genfi Hadifogoly egyezmény semmibevevésére szemet hunynak a jogállamisággal foglalkozók. A hadifoglyokat kíozzák megcsonkítják, és kasztrálják sokukat.
A halott ember szemének kiszurkálása már a halottgyalázás kategória, de ez sem érinti jogállamisággal foglalkozók ingerküszöbét! Ezzel együtt fogadnák be Ukrajnát az EU-ba!!!
Ilyen videók láthatóak az interneten.
Putyin nem halaszthatta tovább a beavatkozást az orosz kisebbség és Oroszország védelmében.
Sokan állítják, hogy Oroszország Ukrajna nélkül nem ország. Van ebben igazság, hiszen Európa legjobb termőföldje ott van, ezzel a gabona termelés egyik legfontosabb forrása.
Mindent összevetve az USA hatalmas fegyvereladást hajtott végre, és hajt végre. Nyöghetik a számlákat az országok, amelyek kapják a fegyvereket, mert nem lesz ingyen. Azoknak sem, akik az orosz fegyvereket oda ajánédkozták Ukrajnának, és helyébe amerikait „kapnak”! Pénzért!
Jól látja, és lett bátorsága a Pápának kijelenteni, hogy „A NATO dörömbölése Oroszország „ajtaján”vezethetett Ukrajna lerohanásához.”
Vinczer S. Péter