2019.05.03. 05:16, Vinczer S.Péter
A bombázások célja, és háttere 2O19 május 1
A második világháború nem csak a fronton zajlott, hanem több síkon. Fontos volt a munkaerő biztosítása a háborús utánpótlás előállítására, és az energia ellátás, hogy a két legfontosabb tényezőt járjuk körül.
Előre bocsájtom, hogy kizárólag a logikai összefüggéseken óhajtok elgondolkodni, és a tények indítékait keresem.
Több helyen olvastam, hogy az auswitzi munkatáborok lakói valami 3O hadiüzemben dolgoztak. A német hadvezetésnek elsőszámú érdeke volt, hogy a gyártás zökkenőmentesen menjen. Állítólag Gőring amikor látogatást tett, hangsúlyozta hogy a munkaerőnek mindent meg kell adni, hogy a munkát kellő kondícióban végezni tudják. A munkájukért tábori márkában kaptak fizetést, amiért a kantinban szinte mindent vásárolhattak, ami a német lakosságnak már elérhetetlen volt. Megjegyzendő, hogy 1O órakor a második reggelit kapták a dolgozók.
A táborlakóknak voltak foci csapataik, zenekaruk, és színházuk. Mindezek mesének tűnnek, pedig erről maguk a túlélők számoltak be. Az úszómedencék ma is megvannak, és a méreteik nem a német őrök létszámához mérhetők.
A szövetségesek bombázásainak a célpontja az ipari létesítmények, energia központok, és az infrastruktúra szétverése volt a cél.
Azt megértem, hogy a német katonaköteleseket a frontszolgálatra vitték, és az is érthető, ha a megbízhatatlannak számító zsidókat munkaerőnek használták fel. Azon viszont sokat gondolkodtam, hogy miért vitték a gyerekeket, öregeket is a táborokba tehernek. Másra nem tudok gondolni, minthogy őket aljas módon pajzsként használták a németek. Azt hihették a németek, hogy a gyerekek, asszonyok, öregek jelenléte megakadályozza az értékes munkaerő bombázását. Tévedtek. A szövetségeseknek semmi nem számított, sőt a jelek arra mutatnak, hogy maguk akadályozták a táborok ellátását, hogy a pusztulás mennél gonoszabb legyen, és azt a németekre lehessen kenni, mint a lengyel tisztek kivégzését.
Ezzel kapcsolatban hiába keresgélek, nem találok adatokat, hogy a szövetségesek bombatámadásaiban hány személy lelte halálát.
Az viszont tény, hogy amikor a front a német területeket elérte, akkor a légierőnek parancsa volt, hogy minden ami mozog az utakon, a vasúton, lőni kell. Túlélők számoltak be arról, hogy a szövetségesek megsemmisítették a víztornyokat, tehát a vízellátásban zavar keletkezett, a gyógyszer ellátás szintén elapadt, sőt az élelmiszer ellátás sem volt elégséges.
A szövetségeseknek célja lehetett akár feláldozni a munkatáborokban élőket, hogy a felszabadításkor mennél szörnyűbb helyzetet találjanak. Eisenhower tábornok, amikor meglátogatta a tábort, miután körülnézett kijelentette: No akkor rögzítsék. Now take a record. És elkezdték filmezni a csontváz embereket, az éhen halt, és a tífuszban meghaltakat.
Valami végtelen álságos krokodilkönnyeket vélek felfedezni. A szövetségeseknek, főleg Eisenhowernek a zsidók feláldozása sem okozott gondot, hogy a németek bűneit növelje.
Mivel víztornyokat lebombázták, az amerikai katonák vittek tartályautókon vizet a német hadifogjoknak, akiket odavezényeltek a hullák összeszedésére. Hasonlóan mint a fogolytáboroknál a tartálykocsi csapját kinyitották, nem állt meg, hanem hajtott, a szomjas emberek meg rohantak utána.
Folytathatnám a kegyetlenkedéseket a győztesek részéről, de minek. Az egyik tizenkilenc, a másik egy híján húsz. Régi igazság, hogy a győztesek írják a történelmet. Hogy miért nem szabad kutatni, és feltárni az igazságot? Mert úgy tűnik. a győzteseknek is van elég a rovásukon, és kellemetlen volna rámutatni.
Vinczer S. Péter (qdb)
Hazánkban szinte minden építkezésnél találnak még mindig második világháborúból itt maradt bombákat. Köszönjük angolok, köszönjük németek! Kapjátok vissza ezerszeresen!
Kedves Ibolya!
Magyarország bombázása ha jó tudom a német megszállás után kezdődött. Ez válaszként büntetésként szerepelt amiért a győri golyóscsapágy gyár a német hadiiparnak szállított. De kérdem én, azért nem kellett volna vagongyárat is porig bombázni. Szabadka olyan szőnyegbombázást kapott, hogy a tanító mesterem inasa nem tudott eligazodni, hogy a szülei házát megtalálja. Utcák tűntek el, nem ipari objektumok. Az ilyen bombázásokat, a szövetségesek bombázását "terrorbombázásnak" nevezte a Magyar Futár háborús képes tudósító újság.
Érdemes kikeresni az IPM újságírók TIME formátumú lapjában megjelent Weis Manfréd cserében Csepelért című cikket.. Aki nem tudná, Göringnek kölcsön adták Csepelt,, ezért a Lufthanza 4O rokonságbeli zsidó családot szállított Portugáliába az összes ezüstjeikkel, és értékeikkel. Érdemes elolvasni....elhihetjük, mert még az átkosban írták.....
Péter