2015.12.17. 15:58, Felső Bernadett
Tisztelt Christopher Mattheisen, Tisztelt Vezérigazgató Úr!
Szíves elnézését kérem, hogy kéretlenül keresem meg Önt! Megtisztelne, ha elolvasná a levelemet!
Felső Bernadettnek hívnak. Anya vagyok és egy vállalat alkalmazottja.
Önök felbontották Kovács Ákossal a szerződésüket. Nem a döntésüket szeretném kritizálni, hanem az Önök által megfogalmazott okokat. Engedje meg, hogy bővebben kifejtsem! Kovács Ákos kijelentése a nőkkel kapcsolatban megosztó véleményre sarkallta az embereket. Lehet vele egyet érteni, és természetesen lehetőség van arra is, hogy eltérően gondolkozzunk, ez a demokrácia egyik alap pillére a vélemény-nyilvánítás szabadsága mellett. Ahogy Önöknek és az Önök által képviselt Cégnek is joga eldönteni azt, hogy kit, milyen beosztásban alkalmaz.
A hangsúly a „miért”-en van!
Kovács Ákos kijelentése:
„ Férfi szerepeket is föl kellett vegyenek a nők. ... Ekkor jött az emancipációnak az a hulláma, ami a vezető állások felé is hajtotta a nőket. Édesanyám többet is keresett, mint édesapám, magasabb beosztásban volt a hivatalban. Nagyon határozott egyéniség volt.”
Most szándékosan „sarkítok”:
Kovács Ákos: - A nőknek nem az a dolguk, hogy ugyanannyi pénzt keressenek, mint a férfiak. Én így érzem. Kadarkai Endre: - Nem az a dolguk?
Kovács Ákos: - Nem az a dolguk.
Kadarkai Endre- Mi a dolguk a nőknek?
Kovács Ákos: - Hát, mondjuk a női princípiumot beteljesíteni, nem? Hogy mondjuk valakihez tartozni. Valakinek gyereket szülni.”
Megítélésem szerint ezzel a nyilatkozattal Kovács Ákos pusztán a hagyományos, régi (de mindmáig létező és megbecsült) család-modell mellett állt ki. Szíve joga……….
Biológiailag - sajnos, vagy szerencsére -, a férfiak képtelenek az utódok kihordására. Ez a feladat a nőkre hárult a múltban és a jövőben is így lesz! Az, hogy be tudtuk népesíteni a Földet annak köszönhető, hogy a nők tartoztak valakihez és gyermeket szültek. Ez is tény, ami megcáfolhatatlan. Az, hogy ezt valaki szavakba önti a nyilvánosság előtt, az elítélendő? A művész úr azt fogalmazta meg, hogy a karrierista élet elé talán a családot kellene előtérbe helyezni. Úgy vélem, hogy a nők munkavállalása nincs ellentétben a családalapítással szemben?! A priorítást azonban a család dönti el.
Egy nő ugyanúgy tud teljesíteni a munkahelyén, mint bármelyik férfi, amire persze meg kell adni a lehetőséget is. Viszont egy nőnek az élete beteljesedése és csúcspontja az, amikor élete választottjával egy új életet teremtenek. Amikor a szerelmüknek gyümölcse lesz. Ez miért baj? Miért baj, ha ezt kimondjuk? Miért büntetünk meg valakit ezért?
Önöket idézem:
”Nagyra értékeljük Ákos zenei munkásságát, előadóművészi pályáján elért sikereit és köszönettel gondolunk vissza az együttműködés éveire, a közös munkára. Ugyanakkor cégünk nem tartja összeegyeztethetőnek az előadóművész egy televíziós csatornán adott interjújában elhangzottak szellemiségét Csoportunk hitvallásával és értékrendjével. A Magyar Telekom Csoport elkötelezett abban, hogy nőknek és férfiaknak egyaránt azonos munkafeltételeket és karrierlehetőséget biztosítson és minden körülmények között fenntartsa a vállalaton belüli nemi egyenjogúságot. Emellett kiemelt figyelmet fordít arra, hogy támogasson olyan kezdeményezéseket, sőt indítson olyan önálló programokat, amelyek lebontják a meglévő társadalmi és nemi akadályokat a munkaerőpiacon, és egyenlő feltételek és lehetőségek mellett teszik lehetővé mind a nők, mind a férfiak számára a magánéletben és a munkában egyaránt sikeres élet megvalósítását."
Nos, amennyiben ez teljesen fedi a valóságot, akkor Önöknek nem hitvallása az, hogy a családalapítás fontos és magasztos?! Önök nem családbarát intézmény? Miért nem biztosítanak több helyet a nőknek a vezető pozíciók betöltésére?
Kifejtem:
Huszonhét vezető van a magyarországi Telekom vállalatnál, abból négy hölgy tölt be magas pozíciót, ez alig haladja meg az 1%-ot!
A Magyar Telekom Ügyvezető Bizottságának tagjai
Christopher Mattheisen-vezérigazgató
Walter Goldenits
Gyenes András
Lakatos Péter
Máthé Balázs
Rékasi Tibor
Somorjai Éva
Szabó János
A Magyar Telekom Igazgatóságának tagjai
Kerstin Günter-elnök
Christopher Mattheisen-vezérigazgató
Thilo Kusch
Günter Mossal
Mosonyi György
Frank Odzuck
Dr. Patai Mihály
Dr. Ralph Rentschler
A Magyar Telekom Felügyelő Bizottságának tagjai
Dr. Pap László-elnök
Dr. Bitó János
Bujdosó Attila
Dr. Illéssy János
Dr. Kerekes Sándor
Konrad Kreuzer
Lichnovszky Tamás
Martin Meffert
Őz Éva
dr. Salamon Károly
Varga Zsoltné
Dr. Konrad Wetzker
Hol van itt az egyenjogúság? Kevés nő dolgozik magas beosztásban az Önök cégénél. Sajnos ezek az adatok nem támasztják alá csoportjuk hitvallását és értékrendjét!
Elképzelhető, hogy a családalapítás annyira már nem divatos, mint a magas karrier elérése, csak sajnos figyelembe kell venni azt, hogy ha nem születnek gyerekek, nem lesznek, akik betöltsék ezen pozíciókat, illetve ha a mi szüleink is ezt az értékrendet követték volna, akkor most nem lenne kinek írnom és elképzelhető, hogy én sem léteznék.
Szerencsére nem így gondolkodtak, így Ön foglal helyet abban a bizonyos vezetői székben én pedig ütöm a klaviatúrát. Foghatom karomban a gyermekemet és Ön is hazamehet egy fárasztó nap után a családjához, ami talán többet jelent, mint egy álomfizetés.
Tudom, hogy ki lehet forgatni bárkinek a mondandóját, ez enyémet is, de lássuk be, hogy a család mindenek előtt kell, hogy helyet foglaljon az emberi értékrendben és ebben Kovács Ákosnak igaza volt. Gyermeket csak a nők tudnak szülni, így ez a feladat nem hárulhat másra, hiába a liberális szemlélet, hiába az egyenjogúság. Ami igaz, azt el kell ismerni – véleményem szerint.
Köszönöm a figyelmét!
Így karácsony közeledtével kívánok Önnek, áldott, békés és boldog ünnepeket a Családja körében!
Tisztelettel
Felső Bernadett
Budapest, 2015-12-17.
Egyetértek Bernadett, én is kíváncsi vagyok rá, vajon veszik e a fáradtságot, és egyáltalán elolvassák e? ....