Tartalmas, szenvedélyes kapcsolatban éltek, hosszú éveken át, azonban a mellműtéte után minden megváltozott.
Elhagyottnak érezte magát, nőiességében megcsonkítva, megfosztva az utolsó remény halovány szikrájától is. A halál egyre többet settenkedett körülötte.
Megadva magát sorsának, megtörölte a szemét, összehajtotta, s táskájába csúsztatta könnyáztatta leletét. Elindult haza.
Egész este azon morfondírozott, mi lenne, ha másnap nem menne be. Vajon meddig tarthat a visszaút a Teremtőjéhez?
Késő este mégis pakolni kezdett. Amint végzett, pakkját az előszoba ajtóhoz készítette. Sehogyan sem fűlött a foga a vacsorához, egyetlen falat sem menne le a torkán. Vizet engedett a kádba, majd lehunyt szemmel, jólesően elnyújtózott benne. Elbódította a fürdősó kellemes illata.
Illatos mezőn találta magát, pirosan rikító pipacsok között. Arcát lágyan cirógatta a tavaszi szellő, ruhája vézna testére tapadt. A mező közepén terebélyes fa állt, fényes, duzzadt levelein pajkos napsugarak kergetőztek. Szeretett volna közelebb jutni a fához, kereste az ösvényt. Épp, hogy maga elé nézett, lábai előtt fehér gyöngykavics szőnyeggel borított keskeny út futott. Léptei oly könnyűvé váltak, szinte lebegett tova. Alig pár méter választotta el céljától, mikor vízcsobogást hallott. Kicsiny patakocska folydogált az út mellett. Kristálytiszta vize, medrében kavicsot görgetve. Megszomjazott. A parton egy méretes kőtömb hellyel kínálta. Odalépett s rátérdelt. Összezárt tenyerébe vizet merített, megivott három kortyot.
- Ez az élet vize – suttogta lágyan egy hang.
Körülnézett, ki szólhatott vajon hozzá, de nem látott senkit, csak a vérvörös pipacsok integettek feléje, piros ruhácskájukban hajladozva a lágy szellő ritmusára. Kellemes bizsergés járta át a testét, lelkét, ami eljutott minden sejtjéig. Egészségesnek, és boldognak érezte magát.
Kisvártatva a fa alatt találta magát, melynek lombjai között átszűrődtek az aranyló napsugarak, s védelmezőn körülölelték gyógyító palástjukkal. A varázslatos pillanatot kihasználva, hátát a vastag törzsnek támasztotta, s hosszan megpihent. Érezte, amint együtt lélegzik a fával. Az energiacsere mámorában kinyújtotta a kezét, elérte az alsó lombot, finoman megtapogatta a dús-nedvű sima levelet. Kedvet kapott a kóstolóra. Szájához emelte, s fogaival lecsípett belőle egy apró darabot. A nyelvén szétáradó, enyhén savanykás íz kellemesen, üdítőn hatott.
- Ez az élet fája! - hallotta ismét a hangot.
S ekkor valóságos csodának lehetett szem-, és fültanúja. A pipacsok kórusa andalító dalra fakadt, az élet szépségéről, az erős emberek reményéről, egészségről, boldogságról énekeltek. Mire észbe kapott, már velük együtt énekelte a refrént.
Saját hangjára ébredt.
Szinte kipattant a kádból, majd a konyhába sietett. Vacsorát készített magának, és jó ízűen evett. Tisztában volt avval szüksége lesz az erőre, nehéz csata vár még rá.
Felhívta a barátnőjét, s kérte, reggel hétre menjen érte, mert megkezdi a kezelést. Aztán elénekelte neki a pipacsok énekének a refrénjét, és megkérdezte, hallotta-e valaha, valamikor, valahol ezt a dalt?
- Igen! Ez a győztesek indulója. – hallatszott a vonal végéről.
Amikor ezt a novellát megírtam, fiktív szereplővel, még nem tudtam, hogy a pipacsok nekem is énekelnek majd